NAGIKO BHP

Polska

Kategorie Producenci

Szelki bezpieczeństwa

Strona głównaSzelki bezpieczeństwa

Prace na wysokości wymagają niezbędnych zabezpieczeń – takich, które odpowiadają obowiązującym przepisom BHP, ale również i takich, które w żaden sposób nie ograniczają swobody ruchów oraz możliwości komfortowego wykonywania powierzonych zadań. Szelki bezpieczeństwa, przygotowywane przez najlepszych producentów i wykonywane z najtrwalszych materiałów z pewnością sprostają temu wyzwaniu. Są nie tylko zgodne z wymogami europejskich norm. Zostały w taki sposób zaprojektowane, aby zarówno ruchy kończyn górnych, jak i dolnych pracownika, nie były ograniczane zabezpieczeniem. Co więcej – są to zabezpieczenia regulowane. Szelki bezpieczeństwa można dostosować do indywidualnych gabarytów pracownika. Układ podwiązań został przez producentów tak wykonany, aby nawet w trakcie ewentualnego zsunięcia się pracownika z rusztowania oraz jego gwałtownego utrzymania na linach bezpieczeństwa – wywołane w ten sposób szarpnięcie nie powodowało uszkodzeń układu ruchu – w szczególności zaś kręgosłupa.

Szelki bezpieczeństwa HS-70 przeznaczone są dla profesjonalistów wykonujących szeroki zakres robót na wysokości. Model ten został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu wagi, przy jednoczesnym zachowaniu użyteczności. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie pracy w zawisie.
Szelki wykonane są z taśmy poliestrowej o szerokości 45 mm w kolorze czarnym i zielonym. Wyposażone są w grzbietową klamrę zaczepowąklamrę zaczepu piersiowego, klamrę do pracy w zawieszeniu oraz szeroki pas do pracy w podparciu. Pasy udowe (wyposażone w miękkie poduszki) i barkowe posiadają element regulujący ich długość. Masa: 1,8 kg.
Główną rolą szelek bezpieczeństwa jest optymalny rozkład sił, powstających podczas powstrzymania spadania, na określone części ciała oraz ograniczenie powstania poważnych obrażeń użytkownika. Inną istotną rolą jest utrzymanie ciała podczas upadku oraz nadanie spadającemu pozycji pionowej nogami do dołu. Pozycja taka ogranicza ryzyko odniesienia obrażeń głowy i zapewnia bezpieczne oczekiwanie na pomoc.
 
- Okres użytkowania: 7 lat od daty produkcji i 5 lat od daty wydania do pierwszego użytkowania.
 
- Zgodne z PN-EN 361, PN-EN 358, PN-EN 813.
 
- Środek ochrony indywidualnej będący przedmiotem certyfikatu oceny zgodności numer 1019-109/Q/2008 wydanego przez VVUU, a. s, Ostrava-Radvanice, Pikartska 1337/7 stanowisko badawcze 1019.
 
- Zgodny z postanowieniami Ministra Gospodarki z dnia 21.12.2005 (Dz. U. 05.259.2173 z dnia 28.12.2005) oraz dyrektywą europejską 89/686/EWG.
HS-70 SZELKI BEZPIECZEŃSTWA DO PRACY W ZAWISIE
brutto: 430.50netto: 350.00
Strona główna

NAGIKO BHP

Polska

Informacje

Moje konto

Kontakt

NAGIKO

42-400 Zawiercie

ul. 11 Listopada 6b

tel: 502 022 901

nagiko@nagiko.pl

Oferujemy ubrania robocze spawalnicze, antystatyczne, specjalistyczne, kaski do prac na wysokości, półmaski przeciwpyłowe.
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL
Facebook