NAGIKO BHP

Polska

Kategorie Producenci

Półmaski przeciwpyłowe

Strona głównaPółmaski przeciwpyłowe

W przypadku niektórych robót zabezpieczenie jedynie dróg oddechowych okazuje się niewystarczające. Wysokie zapylenie panujące w danym pomieszczeniu, unoszące się drobinki ciał obcych czy też innego rodzaju zanieczyszczenia, mogą stanowić poważne zagrożenie dla oczu pracowników. W takich warunkach niezbędne jest wykorzystanie zupełnie innej ochrony. Dlatego też w naszym asortymencie znalazły się maski przeciwpyłowe pełnotwarzowe – szczelnie przylegające do twarzy i niepozwalające drobinkom na przedostanie się ani do dróg oddechowych, ani też do oczu.
 
Przy mniej niebezpiecznych pracach przydać się może półmaska przeciwpyłowa wielokrotnego użytku. Jest ona wykonana z niezwykle wytrzymałych materiałów, odpornych na zerwanie czy wgniatanie, z wmontowaną szeroką powierzchnią filtracyjną. W zależności od modelu przystosowana jest do stosowania zarówno w gorących, jak i wilgotnych warunkach pracy. Można ją wykorzystywać w połączeniu ze specjalnymi okularami roboczymi.
 
Każdy model z proponowanych przez nas masek posiada regulowane zapięcia, mamy więc całkowitą pewność, że okaże się dopasowanym rozwiązaniem. Ponadto – artykuły te są całkowicie zgodne z obowiązującymi normami. Posiadają niezbędne atesty oraz aprobaty pozwalające na wykorzystanie ich w codziennej pracy.

Opis: Półmaska filtrująca FS-54V FFP2 NR D Kategoria: Diverso (seria 50) Klasa: P2 NDS: 10 x NDS Norma: EN 149:2001+A1:2009 Certyfikat: wydany przez CIOP PIB zgodny z UE 2016/425 Zastosowanie: Średnio toksyczne cząstki stałe, pyły azbestu, miedzi, baru, tytanu, wanadu, chromu, manganu, pyły drewna, pył węglowy zawierający wolną krzemionkę powyżej 10%, przemysł górniczy, chemiczny, hutniczy (wersja z zaworem wydechowym), stoczniowy. Zawór wydechowy znacznie ułatwia oddychanie. Przy tej klasie półmaski skuteczność filtracji jest pow. 94% i nieco wzrastają opory oddychania, dlatego zalecana jest z zaworem. Dodatkowe zalety: Kompaktowy, anatomiczny kształt, przyjemny w dotyku i delikatny materiał. Półmaska pokryta jest specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się jej żywotność. Dzięki umieszczeniu zaworu na boku półmaski można w przerwie wykonywanych prac złożyć i schować ją do kieszeni nie uszkadzając jej. Służy: Do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza występujących w postaci cząstek stałych i/lub ciekłych tworzących aerozole (pyły, dymy, mgły) do 10 x NDS. Skład: Czasza półmaski: - Igłowana włóknina poliestrowa - Włóknina polipropylenowa typu melt blown - Włóknina osłonowa Elementy dodatkowe: - Zawór wydechowy - Zacisk nosowy dla doszczelnienia półmaski w obrębie nosa - Uszczelka nosowa z pianki polietylenowej - Zapinki taśm nagłowia do regulacji długości taśm nagłowia - Taśma nagłowia

FS-54V FFP2 NR D
brutto: 10.70netto: 8.70
Półmaska przeciwpyłowa klasy FFP3 z zaworem wydechowym i regulowaną taśmą nagłowia. Do stosowania przy kontakcie z pyłem azbestu.
 
 
 
CHARAKTERYSTYKA
Półmaska filtrująca X 310 SV FFP3 R D składa się z:
• wielowarstwowego materiału filtracyjnego: polipropylen
• zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa;
• zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego;
• taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie;
• mocowania taśm nagłowia wykonanego z tworzywa sztucznego;
• wewnętrznej wkładki, poprawiającej szczelność i komfort użytkowania.
Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowanie dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.
 
PRZEZNACZENIE
Półmaska filtrująca X 310 SV FFP3 R D przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną (mgły) dla których NDS jest ≤0,05 mg/m3 o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 30 x NDS.
 
WYMAGANIA
Półmaski firmy OXYLINE są zgodne z:
• europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149+A1:2009 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego - Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”;
• odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG. 
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA X 310 SV FFP3 R D
brutto: 24.60netto: 20.00
Strona główna

NAGIKO BHP

Polska

Informacje

Moje konto

Kontakt

NAGIKO

42-400 Zawiercie

ul. 11 Listopada 6b

tel: 502 022 901

nagiko@nagiko.pl

Oferujemy ubrania robocze spawalnicze, antystatyczne oraz szelki bezpieczeństwa. W celu zabezpieczenia głowy mamy też kaski ochronne i półmaski przeciwpyłowe pełnotwarzowe.
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL
Facebook